Wild Rose
Суво вино со нежна бледо розова боја. Сочен и цветен мирис, кој го навестува мирисот на букет ружи. На вкус мазно, полно и сочно со одлично избалансирана свежина, средно тело и богата цветна завршница.

Винарија

Monastery Winery

Комбинација со храна:
Вид на вино: Суво розe вино
Температура:
Сорта на грозје: Black Muscat
Боја: розе боја
Alcohol Vol: 12 %
Винарија: Monastery Winery

Вкусете ја мијачката традиционална кујна